Fakültemizde Özel Yetenek Sınavı Heyecanı Yaşanıyor
Fakültemiz 2017-2018 eğitim öğretim yılı için Resim ve Müzik bölümlerinde özel yetenek sınavları başladı. Fakülte tarafından internet üzerinden 12-18 Haziran tarihlerinde ön başvurusu alınan Resim ve Müzik bölümleri özel yetenek sınavları Küçük Konferans Salonu ve Resim atölyelerinde gerçekleştirildi.

Dikte, müziksel işitme, ezgisel bellek, ritmik bellek, müziksel okuma (solfej-deşifre) müziksel söyleme, müziksel çalma ve mülakat aşamalarından oluşan Müzik bölümünün yetenek sınavlarına farklı şehirlerden Müzik, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği ana bilim dalları için toplam 121 aday öğrenci başvurdu. Adaylar konferans salonuna tek tek alınarak fakülte öğretim elemanları tarafından değerlendirildi.

Resim bölümü özel yetenek sınavlarına ise toplam 276 aday öğrenci başvurdu. Başvurusu kabul edilen 132 aday modelden desen çiziminden oluşan 1. aşama sınavında ter döktü. Özel yetenek sınavlarının ardından kesin kayıt yapmaya hak kazanan asıl ve yedek öğrenci listeleri fakültemiz dekanlığınca http://gstf.karabuk.edu.tr internet adresinden ilan edilecek ve başarılı öğrenciler Fakültemiz Resim ve Müzik bölümlerinde okumaya hak kazanacak.