Fakültemizde Önemli Konukları Ağırladık
Önemli Konukları Ağırladık

Fakültemiz, Safranbolu’nun değerli isimlerinden Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu Eski Başkanı ve Safranbolu Eski Belediye Başkanı Kızıltan Ulukavak, ÖSYM Eski Başkanı Fethi Toker ve Emekli Hakim Ayhan Özen’i ağırladı. Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Hasan Gökkaya, konukları karşılayarak fakülteyi gezdirdi ve çeşitli bilgiler verdi. Fethi Toker’in, adının verildiği Fakülte binamızı gezerken kimi zaman duygulandığı görüldü. Fuaye alanında akademisyen ve öğrencilerimizle buluşan konuklar fakültemizin kurulma aşamaları ve o yıllara ait yaşamış oldukları olayları anlattı.

 Kızıltan Ulukavak: “Fethi Bey nesli tükenen bir kuşağın mensubudur”

Kızıltan Ulukavak fuaye alanında Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin açılması ile ilgili o dönemin ileri gelenleri ile yapılan toplantıda dönemin YÖK Başkanı’nın Fethi Toker için şunları söylediğini ifade etti: “Fethi Bey ÖSYM kurumuna dürüstlüğü ve güveni getirmiştir. O bizim ağabeyimizdir. Onun memleketine bir Güzel Sanatlar Fakültesi yakışırdı.” Toker’in ÖSYM’deki başarılı hizmetlerinden dolayı bu fakülteye adı verildiğini belirten Ulukavak, o gün çok büyük onur ve gurur duyduğunu sözlerine ekledi.

“Safranbolu’nun böyle bir binaya kavuşmasından dolayı çok mutluyum”

Eski ÖSYM Başkanı Fethi Toker de görüşlerini şu şekilde ifade etti: “Bu Fakülte’ye de verilen adımı taşımaktan her zaman onur duydum. Fakülte’nin böyle bir binaya kavuşması çok güzel. Eski bina da çok güzeldi fakat bina eski olduğundan çeşitli sıkıntıları vardı. Bugün burada gördüklerim beni çok mutlu etti.”

Fuaye alanında yapılan ikramların ardından konuklar, akademisyenler ve öğrenciler ile Fakültemizin önünde toplu fotoğraf çekildi.

Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!