Fakültemizde Özel Yetenek Sınavı Heyecanı
Fakültemiz Resim ve Müzik Bölümlerinde “Özel Yetenek Sınavları” başladı.

İnternet üzerinden 20-24 Haziran tarihleri arasında başvuruları alınan Resim ve Müzik Bölümleri Özel Yetenek Sınavları, Fakültemiz Konferans Salonu ile atölyelerinde gerçekleşti.

65 kişilik kontenjanı olan Müzik Bölümü’nün Özel Yetenek Sınavı’na 158 öğrenci başvurdu. Adaylar müziksel işitme, müziksel okuma (solfej-deşifre), müziksel söyleme – çalma ve mülakattan oluşan sınavlarda ter döküyor. Beş aşamadan oluşan sınavların sonunda Müzik Anasanat Dalı’na 25, Türk Halk Müziği Anasanat Dalı’na 20 ve Türk Sanat Müziği Anasanat Dalı’na 20 öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazanacak.

Resim Bölümü sınavlarına ise 216 öğrenci başvuruda bulunurken 96 kişi sınava girmiştir. Resim Bölümü Özel Yetenek Sınavı; canlı modelden desen ve imgesel desen sınavı olmak üzere iki aşamadan oluşuyor. Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü’nün 25 kişilik kontenjanı bulunuyor.

Sınavlarda başarılı olan öğrenciler 25 – 26 – 27 Temmuz tarihleri arasında kesin kayıtlarını yaptıracak, yedek öğrencilerin kayıtları ise 28 – 29 Temmuz tarihleri arasında yapılabilecek.


Fotoğraflar için tıklayınız.